883568_544396075594097_1939503960_o1984 yılında İstanbul’da doğdum, ilk albümüm Beethoven’ın 9. Senfonisi, en çok sevdiğim oyun ise, bu plağı çalıp elimde bir sopayla senfoni boyunca orkestra şefliği oynamaktı.

Robert Kolej’in ardından Koç Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okudum, ancak iş dünyasına dair tutkumu Aygaz’da Pazarlama yaparken keşfettim. London Business School’da tamamladığım iki yıllık MBA programının ardından, İstanbul’a döndüm ve Internet dünyasına profesyonel anlamda adım attım. 1.5 yıl Markafoni‘de strateji üzerine çalıştıktan sonra, eski adıyla Eniyihekim.com, yeni adıyla Doktortakvimi.com ‘un kuruluşunda rol aldım. 2014 yılında Eniyihekim’in Docplanner‘la birleşmesinin ardından da 2 yıl Hepsiburada‘da çalıştım. Hepsiburada’nın dijital ödeme şirketi Hepsipay‘i kurduktan sonra Jolly Tur‘a Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak katıldım.

2003 yılından beri başta Jazz Dergisi olmak üzere, Türkiye’nin çeşitli müzik ve sanat dergilerinde yazılarım yayınlanıyor. 6 yaşımdan beri, amatör olarak piyano çalıyorum; severek dinlediğim müzisyenler arasında ilk sırada Gonzalo Rubalcaba, Keith Jarrett, Herbie Hancock, Brad Mehldau, Joshua Redman, Miles Davis, John Coltrane, Cannonball Adderley, Fred Hersch, Esbjörn Svensson ve Enrico Pieranunzi geliyor.


Bana canergel(at)hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Reklamlar